Рубрика: Медики радять

Що таке поліомієліт і як його можна попередити

Що є причиною поліомієліту

Збудником поліомієліту є поліовірус, який поширюється серед людей через фекалії або слину. Погано вимиті руки чи їжа або забруднена вода можуть стати причиною інфікування поліовірусом. Він розмножується у клітинах кишківника і уражає сіру речовину спинного мозку людини, що може призвести до паралічу м’язів, іноді — смерті.

Які симптоми хвороби

Поліомієліт – високоінфекційне захворювання, яке є найбільш небезпечним для дітей, молодших за 5 років. Близько 70% осіб, що інфікуються поліовірусом, не мають видимих симптомів, але продовжують заражати інших. Чверть людей із поліовірусною інфекцією скаржаться на ознаки легкої застуди, включаючи відчуття втоми, головний біль і біль у горлі, лихоманку, нудоту, а також біль у животі.

У 1 з 25 осіб розвиваються серйозніші симптоми, такі як менінгіт та парестезія – відчуття поколювання у руках або ногах. За даними ЮНІСЕФ у 1 з 200 інфікованих дітей розвивається параліч нижніх або верхніх кінцівок. Це може призвести до інвалідності, а у разі пошкодження дихальних м’язів — і до смерті.

Діти, які на перший погляд повністю одужали, можуть мати пост-поліомієлітний синдром у віці 15 – 40 років. Такі пацієнти скаржаться на слабкість, болі у м’язах, у них інколи може розвинутися параліч.

Як лікувати і попереджувати поліомієліт

Наразі нема ефективного методу лікування поліомієліту, проте його можна успішно попередити щепленням. В Україні вакцинація від поліомієліту входить до календаря профілактичних щеплень і відбувається у шість підходів, які починаються у два місяці і завершуються у 14 років, забезпечуючи людині пожиттєвий імунітет.

Є два типи вакцини проти поліовірусу: інактивована та ослаблена. Першу виготовляють із знешкоджених, а другу із ослаблених поліовірусів. Інактивована вакцина від поліомієліту вводиться у вигляді ін’єкцій в ногу або руку дитини, а ослаблені діти отримують перорально у вигляді рідини. Майже 99% дітей, які дістають усі рекомендовані дози вакцини, будуть захищені від поліомієліту.

За даними ВООЗ, для того, щоб розвинувся колективний імунітет до поліовірусу, щепитися має близько 95% населення. Поки що Україні далеко до цієї цифри.

Коротка історія захворювання

Люди хворіли на поліомієліт ще в доісторичні часи. Ознаки ураження поліовірусом знаходять на муміях Давнього Єгипту. До 1900 року поліомієліт викликав невеликі спалахи захворювань по всьому світу, але не призводив до появи епідемій. У ХХ столітті ситуація змінилася. Епідемію зафіксували в США і Європі, а протягом наступних десяти років епідемії періодично виникали у різних країнах світу. За даними ВООЗ до 1988 року в світі налічувалося близько 350 000 випадків у більше ніж 125 країнах з епідемією поліомієліту. Після запровадження масової вакцинації дітей кількість інфікувань по всьому світі різко зменшилася.

Представники МОЗ нагадують, що в Україні є достатньо якісних вакцин проти поліомієліту, які можна отримати безкоштовно, звернувшись до сімейного лікаря. Ба більше, якщо дитина пропустила щеплення за календарем, вона може надолужити його безкоштовно.

Рубрика: Медики радять  Відгуки закриті

Інформація щодо щеплення

В даній інфрмації Ви знайдете відповіді на запитання щодо щеплень дитячих хвороб: гепатит В, туберкульоз, дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт, хіб-інфекція (гемофільна інфекція), кір, краснуха, епідемічний паротит (свинка).

Скарлатина

Рубрика: Для Батьків, Медики радять  Відгуки закриті

Як вберегтися від застуди та інших хвороб

Настав зимовий період і саме він несе загрозу гострих респіраторних захворювань. Як себе поводити при виникненні такої хвороби читайте нижче за посиланням

Гострі респіраторні вірусні захворювання

А ще для ознайомлення 

Наказ МОЗ 1095 від 31.12.09 про щеплення 

Глисти у дітей

короста

Рубрика: Корисні поради, Медики радять  Відгуки закриті

Всесвітній День боротьби з поліомієлітом

24 жовтня оголошено Всесвітнім Днем боротьби з поліомієлітом. Обласний лабораторний центр в порядку інформування надав прес-реліз «Що треба знати про поліомієліт»

Рубрика: Для Батьків, Медики радять  Відгуки закриті

Після профілактичного щеплення

Після профілактичного щеплення «ДС»:

1.Контролювати температуру тіла дитини;

– в разі підвищення температури  та при больовому відчутті дати знеболюючі та жарознижуючі препарати / «парацетамол», «нурофен»…/

2. Перед сном дати дитині 1 пігулку «лоратадину» або «діазолін» по 1 т. 3 рази на день протягом трьох днів.

3. Ввечері  на місце ін’єкції покласти компрес:

– напівспиртовий /50% води + 50% спирту/

– розпарений лист капусти з медом

– покласти мазь «Бороплюс»

Рубрика: Медики радять  Відгуки закриті