Рубрика: Корисні поради

Як вкласти дитину спати

Запобігання та протидія домашньому насильству

МОН підготувало лист від 30.05.2022 № 1/5735-22. У ньому надало рекомендації та доручення, спрямовані на запобігання та протидію домашньому насильству.

Там надають інформацію про те, куди звертатися у випадках домашнього насильства:+

  • до Національної поліції за номером 102 та повідомити про факт насильства;
  • на Урядовий контактний центр 15-47, де цілодобово надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства та психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям;
  • до безкоштовного номеру системи безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;
  • до національної «гарячої лінії» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер з мобільного). Щоб донести в доступний спосіб до учасників освітнього процесу інформацію про те, куди звертатися у випадках домашнього насильства.

Дитина — свідок насильства — теж постраждалий від домашнього насильства. Якщо у родині, де відбувається домашнє насильство, є діти — не варто тішити себе ілюзіями, що вони нічого не помічають й на них така ситуація ніяк не вплине. Діти все бачать, все відчувають, й нездорові стосунки між батьками можуть травмувати їх навіть більше за те, що вони побачили на війні.

Розклад занять та режим дня в дошкільному навчальному закладі

Швидко плине час, тож для тих, хто вперше відвідуватиме наш заклад з 1 вересня 2023 року необхідно знати певні правила. Щоб більш детально ознайомитися з розкладом та режимом  дня у  дошкільному закладі (ясла-садок) комбінованого типу №43 “Морська хвиля” клікніть на файлі, що розташований нижче.

Презентація розклад занять та режим дня

Дотримання режиму дня – запорука здоров’я дітей.

Дитині встановлюють постійний режим дня, якого необхідно строго дотримуватися. Це сприяє її правильному розвитку, при­вчає до дисципліни, формує уявлення про обов’язки. Для дітей правильно організований цілодобовий режим дня — умова не тільки успішного навчання, але й збереження та зміц­нення їх здоров’я.

Основні принципи необхідного режиму дня дитини дошкільного віку: гігієнічно повноцінний нічний та денний сон, достатня рухова активність на свіжому повітрі, чергування різних занять з відпочинком та раціональне харчування.

Діти дошкільного віку повинні щоденно проводити на сві­жому повітрі не менше 4-х годин — це має на організм дитини зміцнювальну дію, поліпшує всі життєві процеси (обмін речо­вин, функціонування дихальної та серцево-судинної систем то­що), підвищує загартованість організму.

Узимку в морозну погоду час перебування дітей на повітрі скорочується, а влітку потрібно попіклуватися, щоб діти знахо­дилися на вулиці якомога довше.

День дитини має починатися з ранкової гімнастики. У неї включають фізичні вправи, посильні та цікаві дітям.

Після зарядки проводяться загартовувальні процедури — обтирання або обливання. Дитина одягається, чистить зуби, вмивається, причісується. Завжди пам’ятайте, що у дитини обов’язково повинні бути власний рушничок для обличчя та рук, окремий рушник для ніг, зубна щітка та паста. Чистити зуби слід щоденно вранці та ввечері.

У режимі дня малюка дошкільного віку відводять час для занять з розвитку мовлення, рахунку, малювання, ліплен­ня, конструювання тощо. Кімнату перед заняттям провітрюють. Дорослі повинні стежи­ти за правильною поставою дитини, освітленням столу, за яким вона працює. Для занять дошкільнику потрібен спеціальний уч­нівський столик-парта з висотою, яку можна регулювати. Такий стіл знадобиться дитині, коли вона стане школярем. Висота столу і стільця встановлюються відповідно до зросту дитини. У режимі дня потрібно відводити вільний час для ігор та занять на власний вибір дитини (бажано після денного сну і обов’язково після занять).

Орієнтовний розпорядок дня на літній період

http://dnz43.ck.ua/wp-content/uploads/2023/06/Орієнтовний-розпорядок-дня.doc

Пам’ятка для населення щодо екстренних ситуацій

Управління цивільного захисту Черкаської обласної державної адміністрації інформує щодо порядку дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального характеру та подій, а також правил безпечної поведінки населення.

П А М’ Я Т К А

порядок дій населення у разі оголошення евакуації

Як підготуватися до евакуації

Отримавши інформацію про надзвичайну ситуацію та початок евакуації, населення зобов’язане підготувати себе та житло до евакуації,негайно залишити свої квартири і власні будинки.

Підготувати себе – це означає взяти:

– документи (паспорт, військовий квиток, документ про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, свідоцтво про народження) цінності і гроші;

– аптечку з необхідними ліками;

– продукти харчування і воду з розрахунку на 3 доби (потрібно брати продукти, що не швидко псуються, зручно зберігаються і не потребують тривалого готування перед вживанням – консерви, концентрати, галети, сухарі, печиво. Воду доцільно зберігати у флязі).

Із речей береться найбільш необхідне: 

  •  одяг (необхідно взяти теплі (вовняні) речі, натільну білизну навіть якщо евакуація провадиться влітку);
  •  взуття (зручне, за сезоном);
  •  предмети першої необхідності.

Усі речі і продукти харчування повинні бути запаковані у «тривожну валізу» так щоб її зручніше було нести.

На кожен мішок, рюкзак прикріпіть етикетку з вказівкою прізвища, імені, по батькові, адресу постійного місця проживання i кінцевого пункту евакуації. На бирці для дитячих речей, крім того, вкажіть рік народження дитини.

Дітям дошкільного віку вкладається в кишеню або пришивається
до одягу записка, де зазначається прізвище, ім’я, по батькові, рік народження, домашня адреса, а також ім’я та по батькові матері
і батька.

Підготувати житло – це означає, що залишаючи квартиру
чи будинок необхідно:

вимкнути всі електричні та нагрівальні прилади, відімкнути електричний струм; перекрити газ, воду; закрити кватирки, вікна і вхідні двері.

Вийти на збірні евакуаційні пункти і пункти посадки на автотранспорт, або у безпечні зони, вказані в повідомленні.

Екстрена валіза

Екстрена валізаце узагальнене визначення базового набору речей, необхідного кожній цивільній людині, щоб вижити в будь-якій екстремальній ситуації.

Телефони першої необхідності

З питань оповіщення та інформування, евакуації, укриття
в захисних спорудах населення м. Черкаси

(0472) 36-01-57; 36-01-58 – Управління цивільного захисту Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради

З питань оповіщення та інформування, евакуації, укриття
в захисних спорудах населення районів Черкаської області

(0472) 63-64-61 – Управління цивільного захисту Черкаської обласної державної адміністрації

101– служба порятунку, 103- швидка допомога

102– поліція, 104- аварійна служба газу

Рубрика: Uncategorized, Корисні поради  Відгуки закриті

Як вберегтися від застуди та інших хвороб

Настав зимовий період і саме він несе загрозу гострих респіраторних захворювань. Як себе поводити при виникненні такої хвороби читайте нижче за посиланням

Гострі респіраторні вірусні захворювання

А ще для ознайомлення 

Наказ МОЗ 1095 від 31.12.09 про щеплення 

Глисти у дітей

короста

Рубрика: Корисні поради, Медики радять  Відгуки закриті