Рубрика: Корисні поради
Чер 2023
Чер 2023
МОН підготувало лист від 30.05.2022 № 1/5735-22. У ньому надало рекомендації та доручення, спрямовані на запобігання та протидію домашньому насильству.
Там надають інформацію про те, куди звертатися у випадках домашнього насильства:+
- до Національної поліції за номером 102 та повідомити про факт насильства;
- на Урядовий контактний центр 15-47, де цілодобово надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства та психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям;
- до безкоштовного номеру системи безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;
- до національної «гарячої лінії» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер з мобільного). Щоб донести в доступний спосіб до учасників освітнього процесу інформацію про те, куди звертатися у випадках домашнього насильства.
Дитина — свідок насильства — теж постраждалий від домашнього насильства. Якщо у родині, де відбувається домашнє насильство, є діти — не варто тішити себе ілюзіями, що вони нічого не помічають й на них така ситуація ніяк не вплине. Діти все бачать, все відчувають, й нездорові стосунки між батьками можуть травмувати їх навіть більше за те, що вони побачили на війні.
Чер 2023
Швидко плине час, тож для тих, хто вперше відвідуватиме наш заклад з 1 вересня 2023 року необхідно знати певні правила. Щоб більш детально ознайомитися з розкладом та режимом дня у дошкільному закладі (ясла-садок) комбінованого типу №43 “Морська хвиля” клікніть на файлі, що розташований нижче.
Презентація розклад занять та режим дня
Дотримання режиму дня – запорука здоров’я дітей.
Дитині встановлюють постійний режим дня, якого необхідно строго дотримуватися. Це сприяє її правильному розвитку, привчає до дисципліни, формує уявлення про обов’язки. Для дітей правильно організований цілодобовий режим дня — умова не тільки успішного навчання, але й збереження та зміцнення їх здоров’я.
Основні принципи необхідного режиму дня дитини дошкільного віку: гігієнічно повноцінний нічний та денний сон, достатня рухова активність на свіжому повітрі, чергування різних занять з відпочинком та раціональне харчування.
Діти дошкільного віку повинні щоденно проводити на свіжому повітрі не менше 4-х годин — це має на організм дитини зміцнювальну дію, поліпшує всі життєві процеси (обмін речовин, функціонування дихальної та серцево-судинної систем тощо), підвищує загартованість організму.
Узимку в морозну погоду час перебування дітей на повітрі скорочується, а влітку потрібно попіклуватися, щоб діти знаходилися на вулиці якомога довше.
День дитини має починатися з ранкової гімнастики. У неї включають фізичні вправи, посильні та цікаві дітям.
Після зарядки проводяться загартовувальні процедури — обтирання або обливання. Дитина одягається, чистить зуби, вмивається, причісується. Завжди пам’ятайте, що у дитини обов’язково повинні бути власний рушничок для обличчя та рук, окремий рушник для ніг, зубна щітка та паста. Чистити зуби слід щоденно вранці та ввечері.
У режимі дня малюка дошкільного віку відводять час для занять з розвитку мовлення, рахунку, малювання, ліплення, конструювання тощо. Кімнату перед заняттям провітрюють. Дорослі повинні стежити за правильною поставою дитини, освітленням столу, за яким вона працює. Для занять дошкільнику потрібен спеціальний учнівський столик-парта з висотою, яку можна регулювати. Такий стіл знадобиться дитині, коли вона стане школярем. Висота столу і стільця встановлюються відповідно до зросту дитини. У режимі дня потрібно відводити вільний час для ігор та занять на власний вибір дитини (бажано після денного сну і обов’язково після занять).
Орієнтовний розпорядок дня на літній період
http://dnz43.ck.ua/wp-content/uploads/2023/06/Орієнтовний-розпорядок-дня.doc
Бер 2023
Управління цивільного захисту Черкаської обласної державної адміністрації інформує щодо порядку дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального характеру та подій, а також правил безпечної поведінки населення.
П А М’ Я Т К А
порядок дій населення у разі оголошення евакуації
Як підготуватися до евакуації
Отримавши інформацію про надзвичайну ситуацію та початок евакуації, населення зобов’язане підготувати себе та житло до евакуації,негайно залишити свої квартири і власні будинки.
Підготувати себе – це означає взяти:
– документи (паспорт, військовий квиток, документ про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, свідоцтво про народження) цінності і гроші;
– аптечку з необхідними ліками;
– продукти харчування і воду з розрахунку на 3 доби (потрібно брати продукти, що не швидко псуються, зручно зберігаються і не потребують тривалого готування перед вживанням – консерви, концентрати, галети, сухарі, печиво. Воду доцільно зберігати у флязі).
Із речей береться найбільш необхідне:
- одяг (необхідно взяти теплі (вовняні) речі, натільну білизну навіть якщо евакуація провадиться влітку);
- взуття (зручне, за сезоном);
- предмети першої необхідності.
Усі речі і продукти харчування повинні бути запаковані у «тривожну валізу» так щоб її зручніше було нести.
На кожен мішок, рюкзак прикріпіть етикетку з вказівкою прізвища, імені, по батькові, адресу постійного місця проживання i кінцевого пункту евакуації. На бирці для дитячих речей, крім того, вкажіть рік народження дитини.
Дітям дошкільного віку вкладається в кишеню або пришивається
до одягу записка, де зазначається прізвище, ім’я, по батькові, рік народження, домашня адреса, а також ім’я та по батькові матері
і батька.
Підготувати житло – це означає, що залишаючи квартиру
чи будинок необхідно:
вимкнути всі електричні та нагрівальні прилади, відімкнути електричний струм; перекрити газ, воду; закрити кватирки, вікна і вхідні двері.
Вийти на збірні евакуаційні пункти і пункти посадки на автотранспорт, або у безпечні зони, вказані в повідомленні.
Екстрена валіза
Екстрена валіза – це узагальнене визначення базового набору речей, необхідного кожній цивільній людині, щоб вижити в будь-якій екстремальній ситуації.

Телефони першої необхідності
З питань оповіщення та інформування, евакуації, укриття
в захисних спорудах населення м. Черкаси
(0472) 36-01-57; 36-01-58 – Управління цивільного захисту Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради
З питань оповіщення та інформування, евакуації, укриття
в захисних спорудах населення районів Черкаської області
(0472) 63-64-61 – Управління цивільного захисту Черкаської обласної державної адміністрації
101– служба порятунку, 103- швидка допомога
102– поліція, 104- аварійна служба газу
Лис 2021
Настав зимовий період і саме він несе загрозу гострих респіраторних захворювань. Як себе поводити при виникненні такої хвороби читайте нижче за посиланням
Гострі респіраторні вірусні захворювання
А ще для ознайомлення