Архів за Листопад 2017

Ігри патріотів у «Морській хвилі»

У дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) комбінованого типу  № 43  „Морська хвиля” ЧМР відбулися «Ігри патріотів» в яких взяли участь не лише вихованці закладу, а й їх батьки та курсанти Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України.

– Усі два тижні підготовки та сама гра суттєво змінюють дошкільника, роблять його дорослішим, більш самодостатнім, дисциплінованим. Крім того, ці ігри сприяють патріотичному вихованню дошкільників, ранній їх соціалізації  в суспільстві, розвивають уміння та потребу дружити, вболівати про всіх членів своєї команди. Така діяльність згуртовує та об’єднує, сприяє здоровому способу життя, виховує емпатію, вміння співпереживати та допомагати один одному. Саме так педагог має можливість сформувати повноцінну соціальну особистість, – розповіла вихователь-методист ДНЗ №43 Ольга Вовк.

Тож, цього дня у спортивній залі вихованці випробовували свої сили у естафетах «Рятівники», «Переправа з палицями та обручами» «Снайпери», «Пожежники» та в іграх  «Український вінок» й  «Склади пазли».

334 340 346 354 356 361 390 400 403 418 451 454 04307_IP_1

Подарунки від батьків

У листопаді 2017 року батьками груп,  діти яких  відвідують дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу  № 43  „Морська хвиля”, було подаровано приналежності для постелі (гр. №2)  та рушники ( гр. № 9 і 10) на загальну суму 5270 гривень.

Колектив «Морської хвилі» побував на трьох екскурсіях

DSCN3658 DSCN3662 DSCN3668 DSCN3679 DSCN3684 DSCN3715 DSCN3717 DSCN3724 DSCN3726 DSCN3728 DSCN3730 DSCN3731 DSCN3739 DSCN3749 DSCN3643 DSCN3645 DSCN3647 DSCN3648 DSCN3651

DSCN3755

У жовтні  колектив дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 43 комбінованого типу «Морська хвиля»   побував у мальовничих селах Звенигородщини з цікавою історією та могутнім духовним потенціалом – Моринці, Шевченкове (Тарасівка), Будище, де пройшли дитячі роки Кобзаря українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. У 1992 році ці села були об’єднані в державний історико-культурний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка». Заповідник нараховує 43 пам’ятки історії та культури. Центр заповідника – колишня садиба Тарасових батьків у с. Шевченковому (до початку ХІХ ст. – Керелівка, до 1929 р. – Кирилівка), на території якої ще у 1939 р. відкрито літературно-меморіальний музей Т. Шевченка.У селі Моринці, розташованому у мальовничій місцевості з густими лісами, широкими полями та високими пагорбами, з яких відкриваються неперевершені краєвиди краю, він народився та вперше подав голос. У Шевченковому зростав, формувався як особистість, у Будищах – у маєтку Енгельгардта – козачкував.

Окрім цього представники «Морської хвилі» відвідали військовий музей у Шампані.

А на початку жовтня відбулася екскурсія до буддійського Храму «Білий Лотос».

Побували на місцях для роздумів і медитації, біля водоспаду і священного джерела у формі спіралі, а на священному пагорбі загадали найпотаємніше бажання, ударивши в старовинний дзвін.

Таким чином мали можливість дізнатися про стародавні традицій Сходу, зарядилися позитивною енергетикою цього унікального місця.

Храм Білий Лотос – воїнський храм давньолаоської школи Кунг-Фу – «Ша-Фут-Фань», що означає «Клан п’яти бойових котів». Його прообразом є знаменитий буддистський храм у Лаосі. За легендою, під час закладання фундаменту Храму в Черкасах був знайдений древній камінь, на якому зображений Будда в масці воїна.