Архів за Грудень 2017

Роль гаджетів в інтелектуальному розвитку дошкільників

IMG_0031

На базі дошкільного  навчального  закладу (ясла-садок) комбінованого типу №43 «Морська хвиля» відбувся  семінар для вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів  «Координація взаємодії дошкільного навчального закладу, сім’ї, громадськості в реалізації завдань дошкільної освіти», участь в якому взяли не лише методисти дошкільних закладів міста, а й представники міського методичного кабінету і  лікар – педіатр першої категорії Лушнікова Наталія Прохорівна та лікар –психоневролог Черкаського неврологічного  диспансеру Гавриленко Дмитро Миколайович,  заступник директора школи усного рахунку «Соробан»   Кожушна Наталія Дмитрівна.

Особливу увагу на семінарі приділили ролі гаджетів в інтелектуальному розвитку дошкільників.

Чому обрали саме це питання? Технічний прогрес,  інтернет-технології також провокують залежність, яка вже давно стала частиною реального життя підлітків. На  планеті налічується більше 2 міліардів людей-геймерів. За попередніми підрахунками, якщо не боротися з цим злом, через 10 років в ігри буде грати половина планети.

Комп’ютерна залежність – це хвороба, яка нічим не відрізняється від алкоголізму та наркоманії. А може ще й гірше. Цю хворобу небезпідставно називають чумою 3-го тисячоліття.

–   – зауважила лікар – педіатр першої категорії Наталія Лушнікова.

Під час семінару фахівці окреслили коло питань на які необхідно звернути особливу увагу в  дошкільному віці.

–  Ми назвали тут лише деякі особливості та проблеми сучасних дітей. Але й цього достатньо, щоб зрозуміти: неможливо у вихованні сучасної дитини застосовувати підходи і методи, які були  актуальними 20, 30,  років тому. Кожне нове покоління унікальне, і кожна конкретна дитина неповторна, – зазначила вихователь-методист дошкільного  навчального  закладу (ясла-садок) комбінованого типу №43 «Морська хвиля» Ольга Вовк

А вихованці “Морської хвилі” продемонстрували свою майстерність, виконавши оригінальні танці.

Image-1

IMG_0034

Законодавча база

Установчі документи дошкільного навчального закладу розробляються відповідно до  Конституції України, Закону України “Про освіту”,  Закону та Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Кабінетом Міністрів України.”

У своїй діяльності дошкільний заклад керується багатьма законодавчими документами, серед яких  є:

Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII та Статут дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №43 “Морська хвиля”

Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII набрав чинності 28 вересня 2017 року — з наступного дня після офіційного опублікування.

Закон України “Про дошкільну освіту”

Ознайомитися з повними текстами документів можна нижче за посиланням

Zakon_Pro_osvitu_2145_Pedrada

СТАТУТ ДНЗ.новий

Zakon_Pro_doshkilnu_osvitu_Pedrada

Закон «Про дошкільну освіту» зі змінами від 28.09.2017

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/question/279-yak-osnovn-zmni-v-zakon-pro-doshklnu-osvtu

Побіжно можна зауважити на таких основних нововведеннях: замінено словосполучення: – «дошкільний навчальний заклад» на «заклад дошкільної освіти» – «навчально-виховний процес» на «освітній процес» посада керівника закладу дошкільної освіти — «директор» уточнено вікову періодизацію доповнено форми здобуття дошкільної освіти дітей приймають у заклад з одного року (було з 2-х місяців) комплектування груп відбувається лише за віковими ознаками (були ще сімейні та родинні) річний план роботи закладу не погоджують з управлінням освіти режим роботи закладу не погоджують з органами управління освітою та охорони здоров’я.