Архів за Липень 2018

Після профілактичного щеплення

Після профілактичного щеплення «ДС»:

1.Контролювати температуру тіла дитини;

– в разі підвищення температури  та при больовому відчутті дати знеболюючі та жарознижуючі препарати / «парацетамол», «нурофен»…/

2. Перед сном дати дитині 1 пігулку «лоратадину» або «діазолін» по 1 т. 3 рази на день протягом трьох днів.

3. Ввечері  на місце ін’єкції покласти компрес:

– напівспиртовий /50% води + 50% спирту/

– розпарений лист капусти з медом

– покласти мазь «Бороплюс»

Рубрика: Медики радять  Відгуки закриті

Короста

Необхідно знати, що короста – це заразна хвороба, що супроводжується свербінням, і виникає внаслідок проникнення в шкіру людини коростяного кліща.

Побачити цього паразита без мікроскопа неможливо. Самка завдовжки всього 0,5 мм, самець іще менший за розмірами. Запліднена самка, опиняючись на шкірі людини, прогризає протягом 15-20 хвилин роговий шар і, рухаючись углиб, але паралельно поверхні, формує коростяний хід, в якому й відкладає яйця.

Місце “дислокації”

Збудник захворювання найчастіше “вишукує” свою жертву (незалежно від віку) взимку та восени. Зараженні відбувається шляхом:

• прямого (тісного і тривалого) контакту, зокрема й статевого
  • через одяг, постільну білизну та інші предмети побуту.
  • розплідником підступного кліща можуть бути лазні, душові, роздягальні в спортзалах.
  • трапляються випадки зараження в примірочних (у магазинах одягу чи на базарі), в спальних вагонах поїздів.

Характерними симптомами корости є свербіння, що згодом посилюється, і висипи на шкірі.

Як уникнути халепи

Правила досить прості, проте легковажність тут недоречна!

• дотримуйтесь особистої гігієни (недаремно ж, охайність – запорука здоров’я)
  • не користуйся речами й білизною інших людей, навіть найближчого товариша
  • уникай контакту незахищеного одягом тіла з предметами інтер’єру в громадських місцях
  • не займайся самолікуванням, а звернися по допомогу до кваліфікованого спеціаліста.

Як відомо, береженого й Бог береже. Хоча від зараження ніхто не застрахований, хочу тебе заспокоїти, що це захворювання виліковується дуже швидко і без наслідків.

Рубрика: Медики радять  Відгуки закриті

Гострик /ентеробіоз/

Гострики живуть у дистальному відділі тонкої кишки, сліпій кишці і в початковому відділі ободової мишки. Самки після дозрівання в них яєць спускається в пряму кишку. Активно виповзають із заднього проходу, відкладають 10-15 яєць в пренатальних складках, на шкірі і гинуть. Відкладені яйця повністю дозрівають через 5 год.

Рух самок при відкладанні яєць подразнює шкіру і викликає сильний свербіж. Діти, розчухуючи шкіру, забруднюють руки, білизну, предмети вжитку, заносять яйця в рот. Із проковтнутих яєць в дванадцятипалій кишці виходить личинка, які після двох линьок стають зрілими. Живляться гострики вмістом кишечника. Тривалість життя паразита 2-4 тижні.

На Україні зараженість населення гостриками складає 5-6%. Переважно хворіють діти. Особливо часто зустрічається в дитячих колективах, де допускається порушення санітарного режиму.

Єдиним джерелом інвазії є тільки людина, хвора на ентеробіоз. Шлях зараження фекально-оральний, який реалізується харчовим, контактно-побутовим шляхом та за допомогою мух. Серед факторів передачі можуть мати значну роль харчові продукти, не підлягають термічній обробці, та продаються у роздрібній вуличній торгівлі.

Хворі втрачають сон, стають роздратованими, знижується їх працездатність. Особливо значні ці прояви у дітей. Вони стають плаксивими, погано сплять, худнуть, страждає пам’ять. Часто виникають кишкові розлади, часті, рідкі випорожнення з домішками слизу, кольки в животі. Із виповзанням гостриків в сечостатеві органи може розвинутись нічне нетримання сечі.

Діагноз ентеробіозу встановлюють на підставі анамнезу і лабораторних досліджень.

Загальні принципи лікування. Враховуючи, що тривалість життя гострика не перевищує 3-4 тижні, яйця його кишечнику не розвиваються, у дітей настає одужання, впродовж одного місяця, за умови відчутності повторного самозараження. З іншого боку, навіть успішна медикаментозна дегельмінтизація не приводить до одужання, якщо б лікування не поєднувалося з санітарно-гігієнічними заходами.

До таких правил гігієни відносяться:

– дотримання чистоти рух. Обов’язкове їх миття з милом після відвідування туалету та перед вживанням їжі; коротке обрізання нігтів раз у 5 днів;

– обов’язкове підмивання дитини водою з милом на ніч, вранці та після дефекції;

– спання в щільно прилягаючих до стегон трусиках, під які дитина увісні не змогла просунути пальці. Їх щоденно міняють, або принаймні, прасують гарячою праскою двічі на день;

– щоденне витрушування та прасування постільної і натільної білизни;

– приміщення, де перебуває дитина, повинно щоденно прибиратися пилососом, з наступним вологим протиранням;

– предмети особистого користування (дитячі іграшки, стільчики тощо) слід знезаражувати дезрозчинами чи крутим окропом;