Архів за Лютий 2022

Що таке поліомієліт і як його можна попередити

Що є причиною поліомієліту

Збудником поліомієліту є поліовірус, який поширюється серед людей через фекалії або слину. Погано вимиті руки чи їжа або забруднена вода можуть стати причиною інфікування поліовірусом. Він розмножується у клітинах кишківника і уражає сіру речовину спинного мозку людини, що може призвести до паралічу м’язів, іноді — смерті.

Які симптоми хвороби

Поліомієліт – високоінфекційне захворювання, яке є найбільш небезпечним для дітей, молодших за 5 років. Близько 70% осіб, що інфікуються поліовірусом, не мають видимих симптомів, але продовжують заражати інших. Чверть людей із поліовірусною інфекцією скаржаться на ознаки легкої застуди, включаючи відчуття втоми, головний біль і біль у горлі, лихоманку, нудоту, а також біль у животі.

У 1 з 25 осіб розвиваються серйозніші симптоми, такі як менінгіт та парестезія – відчуття поколювання у руках або ногах. За даними ЮНІСЕФ у 1 з 200 інфікованих дітей розвивається параліч нижніх або верхніх кінцівок. Це може призвести до інвалідності, а у разі пошкодження дихальних м’язів — і до смерті.

Діти, які на перший погляд повністю одужали, можуть мати пост-поліомієлітний синдром у віці 15 – 40 років. Такі пацієнти скаржаться на слабкість, болі у м’язах, у них інколи може розвинутися параліч.

Як лікувати і попереджувати поліомієліт

Наразі нема ефективного методу лікування поліомієліту, проте його можна успішно попередити щепленням. В Україні вакцинація від поліомієліту входить до календаря профілактичних щеплень і відбувається у шість підходів, які починаються у два місяці і завершуються у 14 років, забезпечуючи людині пожиттєвий імунітет.

Є два типи вакцини проти поліовірусу: інактивована та ослаблена. Першу виготовляють із знешкоджених, а другу із ослаблених поліовірусів. Інактивована вакцина від поліомієліту вводиться у вигляді ін’єкцій в ногу або руку дитини, а ослаблені діти отримують перорально у вигляді рідини. Майже 99% дітей, які дістають усі рекомендовані дози вакцини, будуть захищені від поліомієліту.

За даними ВООЗ, для того, щоб розвинувся колективний імунітет до поліовірусу, щепитися має близько 95% населення. Поки що Україні далеко до цієї цифри. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, станом на березень 2021 року в Україні від поліомієліту вакцинували лише 30% дітей у віці до 1 року. Це у понад три рази менше від потрібної цифри, аби попередити появу нових випадків поліомієліту серед маленьких українців.

Коротка історія захворювання

Люди хворіли на поліомієліт ще в доісторичні часи. Ознаки ураження поліовірусом знаходять на муміях Давнього Єгипту. До 1900 року поліомієліт викликав невеликі спалахи захворювань по всьому світу, але не призводив до появи епідемій. У ХХ столітті ситуація змінилася. Епідемію зафіксували в США і Європі, а протягом наступних десяти років епідемії періодично виникали у різних країнах світу. За даними ВООЗ до 1988 року в світі налічувалося близько 350 000 випадків у більше ніж 125 країнах з епідемією поліомієліту. Після запровадження масової вакцинації дітей кількість інфікувань по всьому світі різко зменшилася.

Представники МОЗ нагадують, що в Україні є достатньо якісних вакцин проти поліомієліту, які можна отримати безкоштовно, звернувшись до сімейного лікаря. Ба більше, якщо дитина пропустила щеплення за календарем, вона може надолужити його безкоштовно.

Рубрика: Медики радять  Відгуки закриті

День єднання у “Морській хвилі”

У закладі дошкільної освіти відбулися тематичні заняття, присвячені Дню єднання, який відзначається 16 лютого.

Своє бачення єдності діти зобразили малюнками та аплікаціями, де відтворили свою любов до України долоньками миру.

До відома: У президентському указі №53/2022 від 14 лютого 2022 року йдеться, що День єднання оголошено для “посилення консолідації” українців, зміцнення їхньої “стійкості” на тлі зростання гібридних загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.

Рубрика: Uncategorized  Відгуки закриті

Турнір із шашок серед вихованців «Морської хвилі»

 У  закладі дошкільної освіти №43 «Морська хвиля» відбувся  шашковий турнір,  в якому взяли участь 14 дітей передшкільного віку.

Діти завзято  демонстрували свої вміння гри та прагнення здобути  перемогу у п’яти турах.

Тож, місця розподілилися таким чином:

Серед дівчаток :

1 місце – Осначенко Марія (група №9);

2 місце – Малюта Поліна (група № 5);

3 місце – Нікітченко Вероніка (група №9)

Серед хлопців:

1 місце – Колбасенко Дмитро (група №9)

2 місце – Іванченко Ілля (група  №11);

3 місце – Педан Максим (група  №5).

Гра в шашки – одна з форм розвитку математичних здібностей дітей передшкільного віку. Навчитися грати нескладно, проте грати майстерно – це досить непросте завдання.

Вітаємо наших переможців та бажаємо подальших успіхів!

Міні город на підвіконні

На початку лютого вихованці “Морської хвилі” разом з вихователями розпочали дослідження та вивченню рослин, вирощених взимку на підвіконні.

Яскраво прикрашений міні город, де у контейнерах з ґрунтом на підвіконнях ростуть цибуля, квасоля, часник, пшениця, горох. Діти  спостерігають за етапами розвитку городніх рослин, записуючи (за допомогою вихователів) дослідницькі спостереження у зошиті. Вирощення міні городу має велике значення для пізнавального розвитку дітей, виховання екологічної культури.

6 група
6 група
Рубрика: Uncategorized, Для Батьків  Відгуки закриті