Архів за Лютий 2022

Що таке поліомієліт і як його можна попередити

Що є причиною поліомієліту

Збудником поліомієліту є поліовірус, який поширюється серед людей через фекалії або слину. Погано вимиті руки чи їжа або забруднена вода можуть стати причиною інфікування поліовірусом. Він розмножується у клітинах кишківника і уражає сіру речовину спинного мозку людини, що може призвести до паралічу м’язів, іноді — смерті.

Які симптоми хвороби

Поліомієліт – високоінфекційне захворювання, яке є найбільш небезпечним для дітей, молодших за 5 років. Близько 70% осіб, що інфікуються поліовірусом, не мають видимих симптомів, але продовжують заражати інших. Чверть людей із поліовірусною інфекцією скаржаться на ознаки легкої застуди, включаючи відчуття втоми, головний біль і біль у горлі, лихоманку, нудоту, а також біль у животі.

У 1 з 25 осіб розвиваються серйозніші симптоми, такі як менінгіт та парестезія – відчуття поколювання у руках або ногах. За даними ЮНІСЕФ у 1 з 200 інфікованих дітей розвивається параліч нижніх або верхніх кінцівок. Це може призвести до інвалідності, а у разі пошкодження дихальних м’язів — і до смерті.

Діти, які на перший погляд повністю одужали, можуть мати пост-поліомієлітний синдром у віці 15 – 40 років. Такі пацієнти скаржаться на слабкість, болі у м’язах, у них інколи може розвинутися параліч.

Як лікувати і попереджувати поліомієліт

Наразі нема ефективного методу лікування поліомієліту, проте його можна успішно попередити щепленням. В Україні вакцинація від поліомієліту входить до календаря профілактичних щеплень і відбувається у шість підходів, які починаються у два місяці і завершуються у 14 років, забезпечуючи людині пожиттєвий імунітет.

Є два типи вакцини проти поліовірусу: інактивована та ослаблена. Першу виготовляють із знешкоджених, а другу із ослаблених поліовірусів. Інактивована вакцина від поліомієліту вводиться у вигляді ін’єкцій в ногу або руку дитини, а ослаблені діти отримують перорально у вигляді рідини. Майже 99% дітей, які дістають усі рекомендовані дози вакцини, будуть захищені від поліомієліту.

За даними ВООЗ, для того, щоб розвинувся колективний імунітет до поліовірусу, щепитися має близько 95% населення. Поки що Україні далеко до цієї цифри. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, станом на березень 2021 року в Україні від поліомієліту вакцинували лише 30% дітей у віці до 1 року. Це у понад три рази менше від потрібної цифри, аби попередити появу нових випадків поліомієліту серед маленьких українців.

Коротка історія захворювання

Люди хворіли на поліомієліт ще в доісторичні часи. Ознаки ураження поліовірусом знаходять на муміях Давнього Єгипту. До 1900 року поліомієліт викликав невеликі спалахи захворювань по всьому світу, але не призводив до появи епідемій. У ХХ столітті ситуація змінилася. Епідемію зафіксували в США і Європі, а протягом наступних десяти років епідемії періодично виникали у різних країнах світу. За даними ВООЗ до 1988 року в світі налічувалося близько 350 000 випадків у більше ніж 125 країнах з епідемією поліомієліту. Після запровадження масової вакцинації дітей кількість інфікувань по всьому світі різко зменшилася.

Представники МОЗ нагадують, що в Україні є достатньо якісних вакцин проти поліомієліту, які можна отримати безкоштовно, звернувшись до сімейного лікаря. Ба більше, якщо дитина пропустила щеплення за календарем, вона може надолужити його безкоштовно.

Рубрика: Медики радять  Відгуки закриті

Турнір із шашок серед вихованців «Морської хвилі»

У  закладі дошкільної освіти №43 «Морська хвиля» відбувся  шашковий турнір,  в якому взяли участь 14 дітей передшкільного віку.

Діти завзято  демонстрували свої вміння гри та прагнення здобути  перемогу у п’яти турах.

Тож, місця розподілилися таким чином:

Серед дівчаток :

1 місце – Осначенко Марія (група №9);

2 місце – Малюта Поліна (група № 5);

3 місце – Нікітченко Вероніка (група №9)

Серед хлопців:

1 місце – Колбасенко Дмитро (група №9)

2 місце – Іванченко Ілля (група  №11);

3 місце – Педан Максим (група  №5).

Гра в шашки – одна з форм розвитку математичних здібностей дітей передшкільного віку. Навчитися грати нескладно, проте грати майстерно – це досить непросте завдання.

Вітаємо наших переможців та бажаємо подальших успіхів!

Міні город на підвіконні

На початку лютого вихованці “Морської хвилі” разом з вихователями розпочали дослідження та вивченню рослин, вирощених взимку на підвіконні.

Яскраво прикрашений міні город, де у контейнерах з ґрунтом на підвіконнях ростуть цибуля, квасоля, часник, пшениця, горох. Діти  спостерігають за етапами розвитку городніх рослин, записуючи (за допомогою вихователів) дослідницькі спостереження у зошиті. Вирощення міні городу має велике значення для пізнавального розвитку дітей, виховання екологічної культури.

6 група
Рубрика: Uncategorized, Для Батьків  Відгуки закриті