Архів за Вересень 2022

Привітання з Днем дошкілля

Вихованці “Морської хвилі” привітали чудовими листівками, малюнками та теплими словами з Днем дошкілля колектив закладу дошкільної освіти.

Рубрика: Uncategorized  Відгуки закриті

Гуманітарна допомога від Червоного Хреста

Вихователі «Морської хвилі» отримали гуманітарну допомогу, яка сприятиме продовженню навчального процесу навіть в умовах небезпеки, коли необхідно перебувати в укриттях.

Рюкзаки від Червоного Хреста, наповнені іграшками, розмальовками, іграми, олівцями та матеріалами для психологічного розвантаження дітей, що має допомогти у роботі для занять з дітьми у  тимчасових укриттях під час повітряної тривоги.

Дякуємо Черкаській обласній організації Товариства Червоного Хреста України.

Рубрика: Для Батьків  Відгуки закриті

Єдиний урок з безпеки

Фахівцями Черкаського РУ ГУ ДСНС у Черкаській області проведено «Єдиний урок з безпеки». У заході взяли участь 35 вихованців та 3 вихователі.

Рубрика: Uncategorized  Відгуки закриті

Батькам про адаптацію дитини до дитячого садочка

Найлегше адаптація протікає у тих дітей, батьки яких заздалегідь готувалися до дитячого садка. Можна почати підготовку з читання казок про дитячий садочок, розігрування історій про садок. Можна грати ”у садочок” з іграшками. Період адаптації в середньому займає півроку, саме тому батькам слід запастися терпінням і з розумінням відноситися до сліз і капризів дитини в перші місяці відвідин дитсадка. 

Для того, щоб період адаптації дитини пройшла безболісно рекомендується:

1.Спочатку пояснити малюкові, що таке дитячий садок і навіщо туди ходять діти. Простими словами створіть позитивний образ садка (наприклад, в дитячий садок приходять такі ж, як і ти, дітки, вони там разом вчаться, грають, їдять, в дитячому садку багато різних іграшок і добрі вихователі). Скажіть малюкові, що ви гордитеся ним – адже він вже дорослий, що може сам ходити в садок. Але і не роздувайте з цієї події проблему, не говоріть про майбутню зміну в його житті щодня.

2.Заочно познайомте дитину з дитячим садочком під час однієї з прогулянок. Заздалегідь познайомте малюка з майбутніми вихователями групи.

3.Готуйте дитину до спілкування з іншими дітьми і дорослими, відвідуючи з нею дитячі майданчики і парки. Навчіть дитину ділитися іграшками або ж просити в інших, щоб в садочку їй було легше домовлятися.

4. Якщо у дитини тісний зв’язок з мамою або ж їй важкої прощатися з мамою, спробуйте деякий час залишати дитину під наглядом тата, бабусі чи дідуся. Так дитина буде поступово звикати, що хоча мами немає поруч, але їй безпечно і мама завжди повертається.

5.Необхідно привчити малюка до певного режиму дня, в якому буде місце різним видам діяльності (гігієнічні процедури, їжа, прогулянка, заняття та ігри, елементарна праця і т.д.). Тому наперед ознайомтеся з режимом дня в садочку та дотримуйтесь його вдома.

6. Розвивайте навички самообслуговування.Навчіть малюка одягатися, роздягатися, їсти ложкою, відучіть від одноразових підгузків. Звичайно, якщо вам доводиться віддавати дитину в дитсадок в дуже ранньому віці, то ці навички можуть бути ще не сформовані на достатньому рівні. Головне, щоб дитина хотіла і пробувала самостійно одягатись чи їсти, а ткож вміла попросити про допомогу. Тоді вона комфортніше і впевненіше почуватиметься серед однолітків, серед яких знайдуться ті, що вміють робити це самостійно.

7.Поясніть дитині, до кого вона може завжди звернутися за допомогою, якщо їй буде потрібно (як попроситися в туалет, наприклад, і до кого звертатися).

8.Легше адаптуватися до дитячого садка фізично здоровим дітям. Тому до того, як відвести дитину в дитячий садок, пройдіть медичний огляд, щоб переконатися, що дитина здорова.

9.У перші два-три тижні бажано залишати дитину лише на декілька годин в дитячому садочку, збільшуючи поступово цей час до необхідної норми. А, розлучаючись, не забудьте сказати малюку, що неодмінно повернетеся за ним. Коли ви вирушаєте – розлучайтеся з дитиною легко і швидко. Довгі прощання із стурбованим виразом обличчя, у малюка викличуть тривогу. Якщо малюк важко розлучається з матір’ю, тоді нехай перші декілька тижнів відводить в дитячий садок дитину тато (бабуся, дідусь).

10.У присутності малюка не показуйте, що ви переживаєте або нервуєте з приводу того, що він йде в дитячий садок. Не відгукуйтеся негативно і не критикуйте дитячу установу у присутності малюка, оскільки все це може викликати у нього невпевненість, страх і не бажання йти в це місце.

11.Нехай дитина вибере іграшку, яка ходитиме разом з ним в дитсадок певний час. Так у вас з’явиться прекрасна можливість, розпитати малюка, що з іграшкою відбувалося в дитячому садочку, весело їй було чи сумно, хто з нею дружив. Таким чином, ви дізнаєтеся багато що про те, як вашій дитині вдається звикнути до нової обстановки і колективу.

12.Період адаптації в середньому займає півроку, саме тому батькам слід запастися терпінням і з розумінням ставитися до примх дитини в перші місяці відвідування дитячого садочку.

Рубрика: Для Батьків, Сторінка психолога  Відгуки закриті

День знань у “Морській хвилі”

1 вересня розпочався новий 2022/2023 навчальний рік, який став першим навчальним роком, що розпочався в умовах воєнного стану. Символом початку нового навчального року є традиційне свято приурочене до Дня знань. Воно багате на сюрпризи та на цікаві зустрічі з казковими героями. Діти люблять це свято, бо тут завжди весело, цікаво і по-родинному затишно, тож і цього року до дітлахів завітали Міньйони з якими вони провели розважальні ігри та пускалися у таночки.

В кожній віковій групі проведено організаційні батьківські збори, на яких окреслено основні напрямки роботи та завдання на навчальний рік в умовах війни. В дітлахів проходив період адаптації та тематичний тиждень з правил безпеки та поводження у період повітряної тривоги.