Дані правила складені на підставі законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, власного Статуту та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність дошкільного навчального закладу і є обов’язковими до виконання батьками дітей та особами, що їх замінюють, працівниками закладу дошкільної освіти.
Швидко плине час, тож для тих, хто вперше відвідуватиме наш заклад з 1 вересня 2023 року необхідно знати певні правила. Щоб більш детально ознайомитися з розкладом та режимом дня у дошкільному закладі (ясла-садок) комбінованого типу №43 “Морська хвиля” клікніть на файлі, що розташований нижче.
Дотримання режиму дня – запорука здоров’я дітей.
Дитині встановлюють постійний режим дня, якого необхідно строго дотримуватися. Це сприяє її правильному розвитку, привчає до дисципліни, формує уявлення про обов’язки. Для дітей правильно організований цілодобовий режим дня — умова не тільки успішного навчання, але й збереження та зміцнення їх здоров’я.
Основні принципи необхідного режиму дня дитини дошкільного віку: гігієнічно повноцінний нічний та денний сон, достатня рухова активність на свіжому повітрі, чергування різних занять з відпочинком та раціональне харчування.
Діти дошкільного віку повинні щоденно проводити на свіжому повітрі не менше 4-х годин — це має на організм дитини зміцнювальну дію, поліпшує всі життєві процеси (обмін речовин, функціонування дихальної та серцево-судинної систем тощо), підвищує загартованість організму.
Узимку в морозну погоду час перебування дітей на повітрі скорочується, а влітку потрібно попіклуватися, щоб діти знаходилися на вулиці якомога довше.
День дитини має починатися з ранкової гімнастики. У неї включають фізичні вправи, посильні та цікаві дітям.
Після зарядки проводяться загартовувальні процедури — обтирання або обливання. Дитина одягається, чистить зуби, вмивається, причісується. Завжди пам’ятайте, що у дитини обов’язково повинні бути власний рушничок для обличчя та рук, окремий рушник для ніг, зубна щітка та паста. Чистити зуби слід щоденно вранці та ввечері.
У режимі дня малюка дошкільного віку відводять час для занять з розвитку мовлення, рахунку, малювання, ліплення, конструювання тощо. Кімнату перед заняттям провітрюють. Дорослі повинні стежити за правильною поставою дитини, освітленням столу, за яким вона працює. Для занять дошкільнику потрібен спеціальний учнівський столик-парта з висотою, яку можна регулювати. Такий стіл знадобиться дитині, коли вона стане школярем. Висота столу і стільця встановлюються відповідно до зросту дитини. У режимі дня потрібно відводити вільний час для ігор та занять на власний вибір дитини (бажано після денного сну і обов’язково після занять).