Архів за Квітень 2024

Виставки до Великодня

         Великдень – це свято, що об’єднує, наповнює наші серця добротою, любов’ю, зміцнює кожного з нас духовно. 
Ми вже приготувались до  Великодня. У групах передшкільного віку відкрились виставки великодніх композицій.  Ожили виставки завдяки творчій фантазії батьків вихованців і педагогів, створивши неповторну Великодню атмосферу у закладі.

Рубрика: Uncategorized  Відгуки закриті

«Морська хвиля» привітала з Великоднем воїнів

Заклад дошкільної освіти №43 «Морська хвиля» долучився до благодійної акції “Подаруй паску воїну”, яка стартувала 25 квітня та триватиме до 1 травня у  Свято-Троїцькому соборі у Черкасах.

Тож більше 50 пасок від  «Морської хвилі» буде освячено, а потім капелани відвезуть великодні гостинці воїнам на передову разом з іншими смаколиками від жителів нашого міста.

Колектив закладу задоволений, що може  розділити радість Воскресіння Христового не лише з близькими, але й подарувати частинку тепла та підтримки нашим захисникам, які боронять Україну від російських загарбників.

Рубрика: Uncategorized  Відгуки закриті

Дитячий садок онлайн

https://eduhub.in.ua/courses/dityachiy-sadok-online?fbclid=IwAR1yiw-Hj_LZnhEDPqaAlPODP1i2F-GPISYeFXAWR1KQJlgr3nhYX4Lfixo](https://eduhub.in.ua/courses/dityachiy-sadok-online?fbclid=IwAR1yiw-Hj_LZnhEDPqaAlPODP1i2F-GPISYeFXAWR1KQJlgr3nhYX4Lfixo)

Рубрика: Uncategorized, Для Батьків, Методична робота  Відгуки закриті

Медики радять

Рубрика: Медики радять  Відгуки закриті

Європейський та Всесвітній тиждень імунізації

Щорічно в останній тиждень квітня в Європейському регіоні Всесвітня організація охорони здоров’я проводить Європейський тиждень імунізації, спрямований на підвищення обізнаності населення щодо важливості імунізації для профілактики захворювань та захисту життя. Кампанія 2024 року (24.04.2024 по 30.04.2024) націлена на привернення уваги широкого загалу до важливості своєчасної планової вакцинації, а також необхідності продовжувати вакцинацію проти COVID-19, особливо серед уразливих груп населення.

Імунізація є показовим прикладом успішної діяльності в галузі глобальної охорони здоров’я, що дозволяє щорічно рятувати мільйони людських життів. В даний час використовуються вакцини для профілактики більш ніж 20 небезпечних для життя хвороб, внаслідок чого імунізація дозволяє щорічно запобігати 3,5 мільйонам випадків смерті від таких хвороб, як дифтерія, правець, кашлюк, грип та кір. Разом з тим, незважаючи на величезний прогрес, охоплення вакцинацією у світі останніми роками залишається на одному рівні, а в 2020 р. навіть знизилося вперше за десятиліття.

Відносно швидка розробка та початок застосування вакцин проти СOVID-19 підняла нову хвилю руху антивакцинаторів, які через соціальні мережі активно розповсюджували інформацію щодо неефективності та небезпеки використання розроблених вакцин. В той же час, позиція більшості розвинених країн стосовно вакцинації полягає в необхідності розвивати та вдосконалювати виробництво якісних вакцин та заохочувати їх застосування, оскільки, з точки зору сучасної наукової медицини, ризик ускладнень від вакцинації значно менший за ризик важких ускладнень від «керованих» інфекції.

Для забезпечення епідемічного благополуччя рівень охоплення населення плановою імунізацією в регіоні має становити не менше 90%, а серед дітей – понад 95%. Недостатній рівень вакцинації неминуче приводить до підвищення захворюваності в популяції на інфекційні хвороби, які небезпечні розвитком важких ускладнень та можуть призвести до інвалідності або смерті.

Нижче приведені захворювання, від яких існують ефективні та безпечні вакцини, але, за відсутності імунітету можуть викликати наступні ускладнення:

– Поліомієліт загрожує стійким довічним паралічем деяких груп м’язів. У важких випадках параліч поширюється на дихальну мускулатуру, що призводить до смерті хворого.

– Наслідком кору може бути ураження центральної нервової системи (коровий енцефаліт), дихальної системи (ларингіт, круп (стеноз гортані), трахеобронхіт, первинна корова пневмонія, вторинна бактеріальна пневмонія).

– При дифтерії, крім важкої інтоксикації, можливий розвиток крупа – перекриття дихальних шляхів дифтерійною плівкою і набряком, особливо у дітей. Дифтерія небезпечна розвитком тяжких ускладнень, таких як: міокардит (ураження м’язової оболонки серця), який нерідко спричиняє смерть хворих тяжкою формою дифтерії; ураження нервової системи проявляється центральними і периферичними паралічами.

– При епідемічному паротиті запальний процес, крім слинних залоз, може поширюватися і на інші залози: підшлункову, передміхурову, жіночі статеві, слізні, щитовидну. Крім того, можуть виникнути ускладнення з боку центральної нервової системи – серозний менінгіт, менінгоенцефаліт.

– Гепатит В при відсутності імунізації може привести до цирозу і раку печінки. Імовірність того, що вірусна інфекція гепатиту В стане хронічною, залежить від віку, в якому людина її набуває. Так, хронічні інфекції у дітей першого року життя розвиваються в 80-90%, у дітей до 6 років – в 30-50%, у дорослих в 10% випадків. Серед дорослих, інфікованих в дитинстві, 15-25% вмирають від пов’язаних з гепатитом В раку або цирозу печінки.

– Інфікування краснухою під час вагітності небезпечно вродженими органічними ураженнями плода.

– Відсутність щеплення від правця може привести до смерті навіть при незначній травмі.

– У нещеплених проти туберкульозної інфекції в десятки разів підвищується ризик захворювання на туберкульоз у важкій формі з численними ускладненнями, що приводить до інвалідності.

До Календаря профілактичних щеплень України внесено 10 обов’язкових щеплень проти дифтерії, коклюшу, правця, туберкульозу, гепатиту В, гемофільної інфекції, кору, краснухи, паротиту, поліомієліту. Крім обов’язкових, батьки можуть прищепити дитину від вітряної віспи, гепатиту А, грипу, менінгококової, ротавірусної, пневмококової інфекції, вірусу папіломи людини. Для проведення щеплень, які не є обов’язковими, придбання вакцин проводиться за рахунок батьківських коштів, а тоді як обов’язкові проводяться безкоштовно.

Рубрика: Медики радять  Відгуки закриті