Архів за Лютий 2023

Коронавірус: профілактика інфікування і поширення

Головний спеціаліст Черкаського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області  Дмитро Сірідченко відвідав заклад дошкільної освіти та  провів бесіду з працівниками: «Коронавірус: профілактика інфікування і поширення».

ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАННЯ КОРОНАВІРУСОМ СЛІД ДОТРИМУВАТИСЬ СТАНДАРТНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ:

1.  часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має лихоманку та кашель;

3.  якщо  маєте  підвищену  температуру тіла,  кашель й ускладнене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію своїх пересувань;

4.  не   споживайте   сирих   чи   недостатньо   термічно   оброблених   продуктів тваринного походження;

5.   джерела з актуальною інформацією щодо випадків захворювання, спричинених новим коронавірусом:

–    Рекомендації ВООЗ для громадськості та професійної спільноти

–    Сторінка Центру громадського здоров’я України

–    Сторінка Міністерства охорони здоров’я Україна

ТИМЧАСОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ ТА РОБОТОДАВЦІВ ЩОДО РЕАГУВАННЯ НА СОVID-19:

Працівники   із   симптомами   гострих   респіраторних   захворювань   мають повідомити свого керівника та залишатися вдома.

Якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому.

Варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення.

Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд.

Зверніть увагу! Коронавірус є термолабільним, що означає, що він чутливий до нормальної температури приготування (70°С). Тому слід уникати споживання сирих або недоварених продуктів тваринного походження. З сирим м ‘ясом, сирим молоком або сирими органами тварин слід поводитися обережно, щоб уникнути перехресного забруднення сирої їжі.

Рубрика: Медики радять  Відгуки закриті

Міні-проєкт “Город на підвіконні”

На початку лютого вихованці ДНЗ № 43 “Морська хвиля” під керівництвом вихователів почали захід по дослідженню та вивченню рослин, вирощених взимку на підвіконні.

У контейнерах з ґрунтом на вікнах ростуть цибуля, квасоля, жито, зелена трава, а також розпустилися поставлені у воду гілочки бузку, вишні.

Город на підвіконні в дитячому садку сприяє розвитку допитливості і спостережливості в дітей, він допомагає краще пізнати життя рослин. Вирощення міні-городу має велике значення для пізнавального розвитку дітей, виховання екологічної культури та правильної поведінки у природі. Діти отримують навички вирощування рослин власноруч, догляду та спостереження за ними, дізнаються про умови вирощування городніх рослин, вчаться естетично прикрашати ділянки з рослинами, бачать результати своєї праці. Також маленькі дослідники мають змогу під час прийому їжі покуштувати деякі пророщені рослини – наприклад, зелену цибулю, яка є корисним джерелом вітамінів взимку.

Рубрика: Uncategorized  Відгуки закриті

Краєзнавчий музей міста Черкаси в гостях у дошкільнят

До «Морської хвилі»  завітали наукові співробітники Черкаського обласного краєзнавчого музею Ліна Біла  та Валентина Волик, які провели з дітьми передшкільного віку тематичні заняття.

Валентина Павлівна  розповіла дітям про комах, їх характерні ознаки, пристосованості до умов життя. Діти мали змогу побачити маленьку експозицію комах та дізнатись що комахи, бувають не тільки  небезпечними, але й дуже корисними.

Розвиваючи тему природи рідного краю Ліна Олександрівна продовжила розмову про рослинний світ та зупинилася на темі «Квіти – народні символи та обереги українців”.

– Наші пращури обожнювали кожне стебельце. За віруваннями, обрядові традиції, пов’язані з рослинним світом, мали забезпечити здоров’я, добробут сім’ї, плодючість землі та щастя. Вагомими символами в Україні стали калина, верба, барвінок, волошки, вишня, євшан-зілля, жито, мак, тополя, яблуня, мальва, конвалія, рута-м’ята, лобода та інші рослини.
Вінок символ життя, долі, життєвої сили. Це оберіг, який здавна захищав наших предків від нещасть. Плели вінок з живих квітів. Вважалось, що в них є чаклунська сила, здатна захистити від будь-якого лиха, – зазначила Ліна Олександрівна.

Під час проведення заняття дівчатка приміряли на себе віночки та поділилися власними враженнями.

Рубрика: Uncategorized, Методична робота  Відгуки закриті

Міжнародний день рідної мови

Сьогодні, 21 лютого, представники всіх націй і народів світу відзначають Міжнародний день рідної мови, який був оголошений на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО.

Для кожного з нас це ще одна можливість відчути свою приналежність до людей, які поважають рідну мову, милуються нею та плекають її.

Мова не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен з нас повинен насамперед створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – мова.

Саме на цій меті зосередили свою увагу педагоги закладу, провівши з дітьми інтегровані комплексні заняття, музичні тематичні розваги, сюжетно-рольові ігри, спрямовані на удосконалення навичок практичного застосування мовлення у різних сферах дитячої діяльності та формування у них національної свідомості.

У групах для батьків розміщені буклети, добірки висловів про рідну мову та її значення у формуванні національної свідомості. У куточках для них представлена інформація з історії відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Педагогічний колектив дошкільного закладу провів методичний турнір-практикум, де говорили про історію виникнення Міжнародного дня рідної мови та цікаві факти про українську мову. А наостанок провели тестування, яке сприяло поглибленню знань щодо організації змісту роботи з розвитку мовлення, виробленню професійних комунікативних умінь  та краще знання рідної мови.

Підводячи підсумок проведення Дня рідної мови,  педагоги дошкільного закладу впевнені, що основне їх завдання, щоб  їх вихованці виросли  справжніми  громадянами та шанували рідну мову.

Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє нашої України!

Колектив дошкільного закладу долучився до збору старих комп’ютерних комплектуючих

Для потреб ЗСУ колектив дошкільного закладу зібрав старі комп’ютерні комплектуючі,  що вже не використовувалися. Маємо впевненість, що і вклад  дошкільного закладу принесе ЗСУ користь. Материнські плати, процесори, пам’ять, відеокарти, мережеві та звукові карти, жорсткі диски, CD-ROM, плати смартфонів все було передано до ЧДТУ, адже саме вони і організували цей збір.

Рубрика: Uncategorized  Відгуки закриті