Добра дорога дитинства

Як навчити дитину бути доброю

Виховання та прищеплювання загальнолюдських цінностей

Усі батьки та педагоги прагнуть виховати дітей турботливими, уважними та добрими. Тому дорослі докладають максимум зусиль, щоб малюки уміли відрізняти добро від зла, були справедливим та співчутливими. Ніхто не хоче, щоб діти росли жорстокими та нетерпимими до інших.

Як прищепити звичку робити великі та маленькі добрі справи щодня? Як навчити школярів проявляти щирість та великодушність? Пропонуємо декілька простих і водночас дієвих порад!

Привчіть позитивному мисленню

Добра людина – наче маленьке сонце, що зігріває своїм теплом та посмішкою тих, хто навкруги. Цього досягти неважко. Достатньо навчитися бути вдячним, радіти приємним дрібничкам навколо та бажати щастя іншим.

Звертайте увагу дітей на усе хороше, що є навколо. Світить лагідне сонечко; вчасно приїхав трамвай, що дозволило не запізнитися; смачна цукерка, якою поділився друг, – насправді приємних дрібничок навколо безліч. Головне – навчити дитину фокусуватися на хорошому та бути вдячним за це.

Прищеплюйте звичку щодня робити незначні добрі справи

Прибрати з дороги равлика, щоб його ненавмисно не розчавили; відкрити вікно для метелика, який випадково залетів до кімнати; погодувати безхатню кішку; допомогти сусідові та інше. Регулярні добрі справи допоможуть дитині виробити добру звичку допомагати іншим. Найдієвіший спосіб –  виховувати дітей власним прикладом.

Ми, дорослі, правильно реагуючи на вчинки дітей щирою похвалою, можемо посприяти вихованню доброти. Вчасно сказані влучні слова здатні надихнути дитину на подальші добрі вчинки!

Частіше посміхайтесь!

У 2002 році у Швеції було проведено експеримент, який довів, що щира посмішка неодмінно викликає взаємну посмішку. У цьому випадку, коли дитина чи підліток дивиться на дорослого, який щиро посміхається, проти волі це викликає взаємну реакцію. Своєю чергою, відповідні м’язові скорочення миттєво подають сигнал мозку. Після чого в організмі починають вироблятися ендорфіни – речовини, які ще називають «гормонами щастя». Отже, це викликає приємні емоції та душевне тепло. Людина, яка відчуває позитивні емоції, більш схильна робити добрі справи безкорисно.

Навчіть радіти успіхам інших

Поясніть, що заздрість – погане почуття, воно руйнує людину із середини. Не варто порівнювати себе з іншими та жадати того, що мають інші. Адже ми ніколи не знаємо, через що кожній успішній особистості довелось пройти, щоб мати те, що вона має раз – скільки часу витратити на навчання чи тренування і чого, маючи щось, вона при цьому не має.

Високі оцінки, перемога в олімпіаді, відзнака у конкурсі та інше – для цього завжди потрібно докласти зусиль! Тож не варто заздрити! Якнайкраще порівнювати свої успіхи виключно із собою та цінувати не лише власні здобутки, а й щиро радіти перемогам інших. Адже для цієї перемоги потрібно було здолати складний шлях.

Розповідайте історії про добрі вчинки та разом переглядайте відповідні фільми і мультики

Це можуть бути випадки із власного життя чи з життя знайомих, обговорення сюжетів книг, перегляд анімацій та фільмів, головні герої яких роблять безкорисні добрі вчинки. Невимушені історії та приклади з життя інших дієвіше вплинуть на свідомість дитини чи підлітка, скорегувавши поведінку, на відміну від нудних лекцій та моралей.

Обов’язково обговорюйте з дитиною сюжет книги, фільму чи анімації, уважно вислуховуючи ставлення дитини до вчинків дійових осіб. А також допоможіть скласти чек-лист добрих фільмів чи книг, які варто переглянути чи прочитати відповідно до віку.

Розкажіть дітям про волонтерство

Поясніть школярам, хто такі волонтери і чому вони безоплатно і безкорисно допомагають іншим. Окрім того, добре завести звичку раз на місяць брати участь у волонтерській акції та на практиці показати, як це приємно та корисно допомагати іншим. Ви можете разом узяти участь в акції прибирання прибережної частини річки, віддавати іграшки та речі у дитячі будинки, допомагати центрам безхатніх тварин та інше. Головне, щоб дитина відчула та усвідомила, що проявляючи доброту, вона сама стає кращою та щасливішою!

Навчити дитину бути доброю і чуйною – надзвичайно важливо! Ймовірно, хтось скаже, що зараз більшість людей жорстокі та прагматичні, тому людині добрій і відкритій буде важче жити та пристосовуватись. Можливо, світ тому і жорстокий, що в ньому мало добрих людей? І це можна виправити власним прикладом!

Рубрика: Uncategorized
Ви можете слідкуватии за відповідями до цього допису через RSS.
Ви можете залимшити відгук или трекбек зі своего сайта.

Залишити відповідь

HTML: Вы можете использовать следующие теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обязательно)

(по желанию)