Рубрика: Зимові свята

Новорічні свята у “Морській хвилі”

З початку року у «Морській хвилі» продовжує панувати новорічна феєрія, адже діти ознайомлюються  з народними традиціями та звичаями українського народу під час різдвяних святкувань.  Найглибше занурення в атмосферу свята відбувається коли діти беруть участь у виконанні колядок та щедрівок, які створюють святковий настрій та спонукають до доброзичливого ставлення один до одного і вміння отримувати радість від спільних заходів.

Окрім цього у вихованні любові і поваги до спадщини українського народу – фольклорних свят, традицій, обрядів – допомагає і Музей народної творчості, де нещодавно оновлено експонати, завдяки чому діти мають змогу поповнювати свій словниковий запас та наочно пізнати традиції свого народу.

Рубрика: Uncategorized, Зимові свята  Відгуки закриті

Найулюбленіша традиція на різдвяні свята у дітей – це співати колядки та щедрівки

Різдво в Україні завжди було прийнято зустрічати особливим чином, дотримуючись безлічі традицій.

Діти з задоволенням брали участь у театралізованій виставі, вживалися у ролі колядників. Колядників гостинно зустріла Господиня. Діти з радістю і натхненням виконували різдвяні пісні, колядки, щедрівки та водили козу. Під час вертепу лунали дзвінкі різдвяні пісні і щирі слова-побажання. Справді святковий настрій вирував у закладі під час усього дійства.

Метою цього заходу було: сприяти розвитку пізнавальної активності дітей, збагачувати враження про явища суспільного життя, створити сприятливі умови для збагачення життєвих вражень про народні зимові свята: День святого Миколая, Різдво, Новий рік. Залучати до сприймання творів національної культури (пісні, колядки, щедрівки) та розповідати їх напам’ять; розвивати у дітей дошкільного віку стійкий інтерес до української народної культури, виховання духовності і формування естетичної свідомості дошкільників в процесі ознайомлення з народним святом Різдвом Христовим та Колядою.

Рубрика: Uncategorized, Зимові свята, Методична робота  Відгуки закриті