Рубрика: Правила утримання, навчання та виховання дітей в закладі освіти

Розклад занять та режим дня в дошкільному навчальному закладі

Швидко плине час, тож для тих, хто вперше відвідуватиме наш заклад з 1 вересня 2023 року необхідно знати певні правила. Щоб більш детально ознайомитися з розкладом та режимом  дня у  дошкільному закладі (ясла-садок) комбінованого типу №43 “Морська хвиля” клікніть на файлі, що розташований нижче.

 

Дотримання режиму дня – запорука здоров’я дітей.

Дитині встановлюють постійний режим дня, якого необхідно строго дотримуватися. Це сприяє її правильному розвитку, при­вчає до дисципліни, формує уявлення про обов’язки. Для дітей правильно організований цілодобовий режим дня — умова не тільки успішного навчання, але й збереження та зміц­нення їх здоров’я.

Основні принципи необхідного режиму дня дитини дошкільного віку: гігієнічно повноцінний нічний та денний сон, достатня рухова активність на свіжому повітрі, чергування різних занять з відпочинком та раціональне харчування.

Діти дошкільного віку повинні щоденно проводити на сві­жому повітрі не менше 4-х годин — це має на організм дитини зміцнювальну дію, поліпшує всі життєві процеси (обмін речо­вин, функціонування дихальної та серцево-судинної систем то­що), підвищує загартованість організму.

Узимку в морозну погоду час перебування дітей на повітрі скорочується, а влітку потрібно попіклуватися, щоб діти знахо­дилися на вулиці якомога довше.

День дитини має починатися з ранкової гімнастики. У неї включають фізичні вправи, посильні та цікаві дітям.

Після зарядки проводяться загартовувальні процедури — обтирання або обливання. Дитина одягається, чистить зуби, вмивається, причісується. Завжди пам’ятайте, що у дитини обов’язково повинні бути власний рушничок для обличчя та рук, окремий рушник для ніг, зубна щітка та паста. Чистити зуби слід щоденно вранці та ввечері.

У режимі дня малюка дошкільного віку відводять час для занять з розвитку мовлення, рахунку, малювання, ліплен­ня, конструювання тощо. Кімнату перед заняттям провітрюють. Дорослі повинні стежи­ти за правильною поставою дитини, освітленням столу, за яким вона працює. Для занять дошкільнику потрібен спеціальний уч­нівський столик-парта з висотою, яку можна регулювати. Такий стіл знадобиться дитині, коли вона стане школярем. Висота столу і стільця встановлюються відповідно до зросту дитини. У режимі дня потрібно відводити вільний час для ігор та занять на власний вибір дитини (бажано після денного сну і обов’язково після занять).

Орієнтовний розпорядок дня на літній період

http://dnz43.ck.ua/wp-content/uploads/2023/06/Орієнтовний-розпорядок-дня.doc

Правила утримання, навчання та виховання дітей у дошкільному навчальному закладі

Дані правила складені на підставі законів України «Про освіту», «Про дошкільну  освіту»,  Положення  про  дошкільний  навчальний  заклад,   власного Статуту та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність дошкільного навчального закладу і є обов’язковими до виконання батьками дітей та особами, що їх замінюють, працівниками закладу дошкільної освіти.