Архів за Лютий 2023

Міні-проєкт “Город на підвіконні”

На початку лютого вихованці ДНЗ № 43 “Морська хвиля” під керівництвом вихователів почали захід по дослідженню та вивченню рослин, вирощених взимку на підвіконні.

У контейнерах з ґрунтом на вікнах ростуть цибуля, квасоля, жито, зелена трава, а також розпустилися поставлені у воду гілочки бузку, вишні.

Город на підвіконні в дитячому садку сприяє розвитку допитливості і спостережливості в дітей, він допомагає краще пізнати життя рослин. Вирощення міні-городу має велике значення для пізнавального розвитку дітей, виховання екологічної культури та правильної поведінки у природі. Діти отримують навички вирощування рослин власноруч, догляду та спостереження за ними, дізнаються про умови вирощування городніх рослин, вчаться естетично прикрашати ділянки з рослинами, бачать результати своєї праці. Також маленькі дослідники мають змогу під час прийому їжі покуштувати деякі пророщені рослини – наприклад, зелену цибулю, яка є корисним джерелом вітамінів взимку.

Рубрика: Uncategorized  Відгуки закриті

Краєзнавчий музей міста Черкаси в гостях у дошкільнят

До «Морської хвилі»  завітали наукові співробітники Черкаського обласного краєзнавчого музею Ліна Біла  та Валентина Волик, які провели з дітьми передшкільного віку тематичні заняття.

Валентина Павлівна  розповіла дітям про комах, їх характерні ознаки, пристосованості до умов життя. Діти мали змогу побачити маленьку експозицію комах та дізнатись що комахи, бувають не тільки  небезпечними, але й дуже корисними.

Розвиваючи тему природи рідного краю Ліна Олександрівна продовжила розмову про рослинний світ та зупинилася на темі «Квіти – народні символи та обереги українців”.

– Наші пращури обожнювали кожне стебельце. За віруваннями, обрядові традиції, пов’язані з рослинним світом, мали забезпечити здоров’я, добробут сім’ї, плодючість землі та щастя. Вагомими символами в Україні стали калина, верба, барвінок, волошки, вишня, євшан-зілля, жито, мак, тополя, яблуня, мальва, конвалія, рута-м’ята, лобода та інші рослини.
Вінок символ життя, долі, життєвої сили. Це оберіг, який здавна захищав наших предків від нещасть. Плели вінок з живих квітів. Вважалось, що в них є чаклунська сила, здатна захистити від будь-якого лиха, – зазначила Ліна Олександрівна.

Під час проведення заняття дівчатка приміряли на себе віночки та поділилися власними враженнями.

Рубрика: Uncategorized, Методична робота  Відгуки закриті

Міжнародний день рідної мови

Сьогодні, 21 лютого, представники всіх націй і народів світу відзначають Міжнародний день рідної мови, який був оголошений на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО.

Для кожного з нас це ще одна можливість відчути свою приналежність до людей, які поважають рідну мову, милуються нею та плекають її.

Мова не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен з нас повинен насамперед створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – мова.

Саме на цій меті зосередили свою увагу педагоги закладу, провівши з дітьми інтегровані комплексні заняття, музичні тематичні розваги, сюжетно-рольові ігри, спрямовані на удосконалення навичок практичного застосування мовлення у різних сферах дитячої діяльності та формування у них національної свідомості.

У групах для батьків розміщені буклети, добірки висловів про рідну мову та її значення у формуванні національної свідомості. У куточках для них представлена інформація з історії відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Педагогічний колектив дошкільного закладу провів методичний турнір-практикум, де говорили про історію виникнення Міжнародного дня рідної мови та цікаві факти про українську мову. А наостанок провели тестування, яке сприяло поглибленню знань щодо організації змісту роботи з розвитку мовлення, виробленню професійних комунікативних умінь  та краще знання рідної мови.

Підводячи підсумок проведення Дня рідної мови,  педагоги дошкільного закладу впевнені, що основне їх завдання, щоб  їх вихованці виросли  справжніми  громадянами та шанували рідну мову.

Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє нашої України!

Колектив дошкільного закладу долучився до збору старих комп’ютерних комплектуючих

Для потреб ЗСУ колектив дошкільного закладу зібрав старі комп’ютерні комплектуючі,  що вже не використовувалися. Маємо впевненість, що і вклад  дошкільного закладу принесе ЗСУ користь. Материнські плати, процесори, пам’ять, відеокарти, мережеві та звукові карти, жорсткі диски, CD-ROM, плати смартфонів все було передано до ЧДТУ, адже саме вони і організували цей збір.

Рубрика: Uncategorized  Відгуки закриті

Колектив дошкільного закладу долучився до збору гуманітарного вантажу для прифронтового шпиталю

Колектив ДНЗ № 43 «Морська хвиля» організував збір та передав крупи, консерви, закрутки, гігієнічні набори, ліки, одяг, миючі засоби та дитячі малюнки до прифронтового шпиталю на Донетчині.

Рубрика: Uncategorized  Відгуки закриті