Архів за Травень 2023

Випускні бали у “Морській хвилі”

44 вихованці «Морської хвилі» підуть до першого класу у 2023 році.

Випуск із закладу дошкільної освіти – особливий день для кожної дитини, адже закінчився перший відповідальний етап життя, скінчився безтурботний період раннього дитинства.

Рубрика: Uncategorized  Відгуки закриті

Звіт керівника дошкільного закладу

У дошкільному навчальному закладі (ясла-садок)  комбінованого типу  № 43  „Морська хвиля” Черкаської міської ради відбудеться звіт керівника закладу освіти 31.05.2023 о  13.30 у музичній залі та на
платформі ZOOM.

Посилання на зустріч буде надано в батьківські вайбер-групи

Рубрика: Для Батьків  Відгуки закриті

Волонтери із «Морської хвилі»

7 травня 2023 року «Морська хвиля» долучилася до збору гуманітарного вантажу, який організувала благодійна організація  «Сила Надії» для прифронтового шпиталю  в Донецькій області.

Заклад дошкільної освіти зібрав продукти харчування та закрутки, солодощі, крупи, засоби для прання та миття посуду, медикаменти. А вихованці закладу теж надіслали привітання нашим бійцям своїми натхненними малюнками.

Наші маленькі донати не залишились без уваги, символічні подарунки від військових отримав і заклад дошкільної освіти у вигляді календарів.

Рубрика: Uncategorized  Відгуки закриті

Ротавірусна інфекція

КритерійХарактеристика
ОписВисококонтагіозне гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, що поширюється фекально-оральним шляхом, зокрема через забруднені предмети вжитку, брудні руки, продукти харчування, воду.
Поширена назва — шлунковий або кишковий грип, хоча зв’язку із грипом захворювання не має. Джерело інфекції — хвора людина.
Інкубаційний період від 14 годин до 3—5 днів. Хвора людина може інфікувати інших із кінця інкубаційного періоду до одужання.
Початок хвороби гострий — симптоми ураження шлунка і кишківника поєднуються із симптомами ГРВІ. Тривалість захворювання 1—2 тижні.
Пік захворюванння припадає на осінь і зиму. Найчастіше хворіють діти віком від шести місяців до двох-трьох років. Імунітет до ротавірусу нетривалий
ПричиниКонтакт із хворим
Недотримання правил особистої гігієни
Вживання немитих плодів та недостатньо оброблених продуктів харчування, зокрема молочних
Вживання забрудненої води
СимптомиТемпература тіла понад +37 °С
Млявість, утома
Відсутність апетиту
Кашель та нежить, біль у горлі
Наліт на язиці
Одночасні нудота, блювання та діарея
Біль і бурчання в животі
Раптові і часті позиви до випорожнення
Водянисто-пінисті смердючі випорожнення яскраво-жовтого кольору
Темна сеча
Тривалість та частота блювання залежить від тяжкості перебігу захворювання. За легкого блювання може бути відсутнім. Діарея триває до 5-7 днів. У дорослих захворювання має легкий перебіг зі стертими симптомами. Спостерігають зниження апетиту, рідкі випорожнення
УскладненняРозлади гемодинаміки
Зневоднення
Дисбактеріоз
Синдром Гассера
Геморагічний гастроентерит
Некротичний ентероколіт
Ацетонемічна інтоксикація
Астенічний синдром
Судоми
Галюцинації
ДіагностикаКонсультація й огляд лікаря загальної практики — сімейної медицини чи лікаря-педіатра
Експрес-тест на антигени ротавірусу в зразках випорожнень за допомогою імуноферментного аналізу
ЛікуванняВизначають ступінь зневоднення, зокрема розраховують відсоток втрати маси тіла. Залежно від результатів призначають пероральну або внутрішньовенну регідратацію. Дають адсорбенти, пробіотики та лікарські засоби із цинком. Хворого не змушують їсти, якщо в нього знижений апетит. Радять їсти невеликими порціями, щоб не спровокувати блювання. Забороняють вживати молочні продукти, солодку або жирну їжу, обмежують вживання свіжих фруктів та овочів
ПрофілактикаНайефективніша профілактика ротавірусу — вакцинація. Вакцину вводять орально дітям віком від 6 до 24 тижнів. Курс — дві дози, інтервал між якими не менше чотирьох тижнів. Також для захисту дитини рекомендують: навчити її дотримуватися правил особистої гігієни ретельно мити овочі, фрукти, ягоди й зелень правильно термічно оброблювати продукти харчування та дотримуватись умов і термінів їх зберігання вживати лише кип’ячену або очищену воду. У дитячому садку за групового випадку захворювання проводять карантинні заходи протягом п’яти днів з моменту ізоляції останнього хворого. За дітьми, що контактували із хворим, спостерігають протягом семи днів.
Рубрика: Медики радять  Відгуки закриті

Підготовка дитини до школи

10 порад батькам першокласників (щоб дізнатися клікніть завантажити)

                             (рекомендації для батьків майбутнього першокласника)

  1. Частіше, в позитиві розмовляйте з дитиною про школу, шкільне життя. Поясніть, що роль учня, це новий етап її дорослішання, її розвитку, розширення її свободи і відповідальності.
  2. Не залякуйте труднощами, які чекають малюка у школі, а формуйте у нього готовність до їх подолання. Щасливий не той хто не має проблем, а той, що вміє їх вирішувати.
  3. Частіше звертайте увагу дитини на її зовнішній вигляд, підтримуйте хороші вчинки, наприклад, спроби допомагати вам.

4.  Розвивайте у сина чи дочки навички самообслуговування (вмиватися,
чистити зуби, користуватися туалетом, одягатися, доглядати одяг, акуратно
їсти).

5. Привчіть дитину лягати спати та вставати у певний час (лягати спати не пізніше
дев’ятої години вечора, вставати о сьомій годині ранку).

6.   Заохочуйте малюка до малювання кольоровими олівцями, фломастером,
фарбами, письма ручкою.

  1. Прищеплюйте дитині дбайливе ставлення до книжок, олівців, зошитів, фломастерів. Навчіть її правильно гортати сторінки.
  2. Підтримуйте інтерес до пізнання нового, заохочуйте малюка до набуття нового досвіду, обміну з вами враженнями від зробленого почутого, побаченого сьогодні. Виділіть для цього ЗО хвилин щодня вашого дорогоцінного часу.
  3. В будь – якій конфліктній ситуації не принижуйте гідності дитини, прагніть заохотити її до відповідальної поведінки.
    1. З розумінням ставтесь до вимог вихователя, вчителя, не критикуйте його в присутності дитини.

11. Не втручайтеся в справу, якою зайнята дитина, якщо вона не просить про допомогу.

  1. Якщо дитині важко і вона готова прийняти вашу допомогу, обов’язково допоможіть їй.
  2. Поступово передавайте дитині право на прийняття рішень, що стосуються її особистих справ та діліться з нею відповідальністю за наслідки цих рішень.
  3. Якщо поведінка дитини викликає у вас негативні чи позитивні емоції- скажіть їй про це. Говоріть від себе про свої почуття і свої думки щодо поведінки дитини.
  4. Не вимагайте від дитини неможливого, співставляйте власні очікування з реальними віковими можливостями дитини.
  5. Правила (права, обов’язки, обмеження, вимоги, заборони) обов’язково повинні бути в житті дитини, але щоб їх не було забагато і вони були гнучкими. Правила для дитини, а не дитина для правил. Правила дорослим необхідно узгодити між собою.
  6. Інтонація з якою повідомляється вимога чи заборона скоріше доцільніша дружньо-пояснююча ніж загрозливо-наказова.
  7. Здійснюючи покарання дитини ефективніше позбавити її бажаного, ніж зробити їй погано. Пам’ятайте, що основними причинами поганої поведінки дітей є боротьба за увагу, боротьба за самоствердження проти надмірної батьківської влади і опіки, бажання помсти за образу, втрата віри у власний успіх.
  8. Створюйте в сім’ї простір любові, адже дитині потрібна любов не тільки до неї, їй життєво необхідна любов між батьками. Чим сильніший простір любові тим, природніше відбувається розвиток дитини – вона росте як дерево, якому достатньо і води і сонця.