Архів за Травень 2023

Чим небезпечні укуси кліщів і як вберегтися від них

Сезон кліщів розпочато: піки активності щороку припадають на квітень-травень та серпень-вересень. Ці невеликі створіння можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. Розказуємо, як захиститись від укусів кліщів під час прогулянки у парку чи пікніку у лісі і що робити, якщо виявили кліща на шкірі.

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД КЛІЩІВ

Ось кілька порад, які допоможуть уникнути укусів кліщів:

1. Подбайте про відповідний одяг

Обов’язково одягніть кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів і зменшить ризик укусів кліщів.

2. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.

3. Місце для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

4. При поверненні додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його.

Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

5. Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).

6. Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також слід оглянути на наявність кліщів.     

При організації прогулянок для дітей, з метою уникнення укусів кліщами слід пам’ятати що: 

1. Необхідно подбати про відповідний одяг для дітей.

Обов’язково одягніть дитині кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів і зменшить ризик укусів кліщів.

2. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.

3. Групові майданчики, де перебувають  діти повинні прибиратися 2 рази на день, у тому числі вранці за 1-2 години до приходу дітей. Необхідно очищати територію від листя, трави, сухих гілок.

4. При поверненні у груповий осередок, відразу змініть і ретельно огляньте одяг дітей.

Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

5. Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки, іграшки, квіти, рослини   тощо).

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть потрапити на на ваше тіло й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі чи речах. Кліщі можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками або іншими тваринами.

6. Якщо на природу брали групового улюбленця дітей – його також слід оглянути на наявність кліщів.

7. Повернувшись з прогулянки огляньте шкіру малюків. У разі виявлення на шкірі почервоніння або кліща необхідно звернутися до медичної сестри.

         Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою. Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться лабораторні дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.

        Ретельно вимийте руки з милом.

Проведіть відповідну роботу з батьками, розказуючи, як захиститись від укусів кліщів під час прогулянок та відпусток.

Рубрика: Медики радять  Відгуки закриті

Випускні бали у “Морській хвилі”

44 вихованці «Морської хвилі» підуть до першого класу у 2023 році.

Випуск із закладу дошкільної освіти – особливий день для кожної дитини, адже закінчився перший відповідальний етап життя, скінчився безтурботний період раннього дитинства.

Рубрика: Uncategorized  Відгуки закриті

Інформація щодо щеплення

В даній інфрмації Ви знайдете відповіді на запитання щодо щеплень дитячих хвороб: гепатит В, туберкульоз, дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт, хіб-інфекція (гемофільна інфекція), кір, краснуха, епідемічний паротит (свинка).

Скарлатина

Рубрика: Для Батьків, Медики радять  Відгуки закриті

Звіт керівника дошкільного закладу

У дошкільному навчальному закладі (ясла-садок)  комбінованого типу  № 43  „Морська хвиля” Черкаської міської ради відбудеться звіт керівника закладу освіти 31.05.2023 о  13.30 у музичній залі та на
платформі ZOOM.

Посилання на зустріч буде надано в батьківські вайбер-групи

Рубрика: Для Батьків  Відгуки закриті

Волонтери із «Морської хвилі»

7 травня 2023 року «Морська хвиля» долучилася до збору гуманітарного вантажу, який організувала благодійна організація  «Сила Надії» для прифронтового шпиталю  в Донецькій області.

Заклад дошкільної освіти зібрав продукти харчування та закрутки, солодощі, крупи, засоби для прання та миття посуду, медикаменти. А вихованці закладу теж надіслали привітання нашим бійцям своїми натхненними малюнками.

Наші маленькі донати не залишились без уваги, символічні подарунки від військових отримав і заклад дошкільної освіти у вигляді календарів.

Рубрика: Uncategorized  Відгуки закриті