Архів за Квітень 2025

Чим небезпечні укуси кліщів і як вберегтися від них

Сезон кліщів розпочато: піки активності щороку припадають на квітень-травень та серпень-вересень. Ці невеликі створіння можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. Розказуємо, як захиститись від укусів кліщів під час прогулянки у парку чи пікніку у лісі і що робити, якщо виявили кліща на шкірі.

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД КЛІЩІВ

Ось кілька порад, які допоможуть уникнути укусів кліщів:

1. Подбайте про відповідний одяг

Обов’язково одягніть кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів і зменшить ризик укусів кліщів.

2. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.

3. Місце для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

4. При поверненні додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його.

Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

5. Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).

6. Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також слід оглянути на наявність кліщів.     

При організації прогулянок для дітей, з метою уникнення укусів кліщами слід пам’ятати що: 

1. Необхідно подбати про відповідний одяг для дітей.

Обов’язково одягніть дитині кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів і зменшить ризик укусів кліщів.

2. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.

3. Групові майданчики, де перебувають  діти повинні прибиратися 2 рази на день, у тому числі вранці за 1-2 години до приходу дітей. Необхідно очищати територію від листя, трави, сухих гілок.

4. При поверненні у груповий осередок, відразу змініть і ретельно огляньте одяг дітей.

Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

5. Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки, іграшки, квіти, рослини   тощо).

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть потрапити на на ваше тіло й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі чи речах. Кліщі можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками або іншими тваринами.

6. Якщо на природу брали групового улюбленця дітей – його також слід оглянути на наявність кліщів.

7. Повернувшись з прогулянки огляньте шкіру малюків. У разі виявлення на шкірі почервоніння або кліща необхідно звернутися до медичної сестри.

         Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою. Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться лабораторні дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.

        Ретельно вимийте руки з милом.

Проведіть відповідну роботу з батьками, розказуючи, як захиститись від укусів кліщів під час прогулянок та відпусток.

Рубрика: Медики радять  Відгуки закриті

Тиждень охорони праці

З метою попередження дитячого травматизму, узагальнення та розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи серед неповнолітніх, прищеплення здобувачам освіти навичок безпечної поведінки під час освітнього процесу, привернення уваги громадськості до проблем гарантування безпеки праці та з метою запобігання випадків травмування  у закладі дошкільної освіти було проведено Тиждень з охорони праці та безпеки життєдіяльності  з 21 квітня  по 25 квітня  2025 року.

Щорічно 28 квітня відзначається День охорони праці. Цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вищою цінності здоров’я та життя людини.

Тож, з нагоди Всесвітнього дня охорони праці 28 квітня 2025 року проведені заняття в старших групах передшкільного віку з метою ознайомлення учасників освітнього процесу з історією виникнення Дня охорони праці та можливі ризики та наслідки порушення вимог безпеки.

Рубрика: Методична робота  Відгуки закриті

У «Морській хвилі» навчалися домедичної допомоги

Начальник відділу молоді та національно-патріотичного виховання департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Козир Віталій Вікторович провів змістовну бесіду з працівниками «Морської хвилі» щодо  першої домедичної допомоги. Враховуючи реалії в умовах війни ця інформація не лише корисна, а й може допомогти зберегти життя людини. Загалом розмова охопила питання про зупинку кровотечі з використанням тампонади та джгутів, як діяти при опіках тіла, переохолодженні, зупинці серця тощо.

А ще ми дізналися про алгоритм MARCHE та його складові, факти про кров, ознаки кровотечі та кровоспинні засоби, джгути та важливі принципи роботи з ними, основи зовнішнього масажу серця та методи зупинки немасивних кровотеч, дії для зігрівання потерпілого та опіках трьох ступенів, а також загальну хронологію надання допомоги.

Окрім цього було і практичне опановування здобутих знань. Ми навчалися зупиняти кровотечу методом накладання джгута (турнікету), тампонади та створювати джгути з підручних матеріалів, оцінювати свідомість постраждалого та звільняти дихальні шляхи, здійснювати зовнішній масаж серця, проводити огляд постраждалого до  виклику швидкої допомоги.

Рубрика: Uncategorized, Для Батьків, Медики радять  Відгуки закриті

Колектив «Морської хвилі» займався благоустроєм дошкільного закладу та прибрав навколишню територію

В рамках проведення весняного місячника благоустрою, з метою озеленення та поліпшення санітарного стану території та прилеглої території закладу наші працівники  долучилися до проведення міського Дня благоустрою.

У закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №43 «Морська хвиля» пройшов суботник з благоустрою території, поліпшення естетичного вигляду і експлуатаційного стану елементів благоустрою.

Метою суботника стало прибирання території закладу, а отже і частини території міста,  прилеглої до навчального закладу.

Як результат – побілені дерева і бордюри, приведені в порядок клумби  і газони,  висаджені кущі та висіяні квіти.

Завдання кожного з нас – берегти і примножувати красу рідного краю, щоб і нинішнє, і прийдешні покоління  могли  користуватися і насолоджуватися  дарами матінки-природи, жили в екологічно чистому регіоні.

 

Рубрика: Uncategorized  Відгуки закриті

«Морська хвиля» долучилася до акції “Подаруй паску воїну”

Заклад дошкільної освіти №43 «Морська хвиля» долучився до благодійної акції “Подаруй паску воїну”, яка стартувала 14 квітня. Спільними зусиллями працівників та  дітей разом з батьками  було зібрано провізію для воїнів, до якої увійшли не лише паски, а й печиво, чай, кава, цукерки, різні смаколики, солодкі напої, цукор у стікерах, вологі серветки, а також ми скористалися  можливістю та задонатили на паску для захисників. 

Все зібране було доставлено до Свято-Михайлівського кафедрального гарнізонного собору, де буде освячено, а капелани особисто передадуть пасхальні гостинці воїнам, які боронять Україну.

Рубрика: Для Батьків  Відгуки закриті